Sitemap
Ana Sayfa > Yatırım Fonları

Yatırım Fonları

Alkhair Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından kurulmuş olan 3 yatırım fonu Alkhair Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından  yönetilmektedir. Bu fonlar;


İstanbul A Tipi Değişken Fonu (ACT)
Yatırımcılara ağırlıklı olarak İMKB’de işlem gören sanayi şirketleri vasıtasıyla uzun vadeli cazip getiri sağlamayı amaçlamaktadır.

A Tipi Katılım Endeksi Fonu (ACE)
Orta ve uzun vadede ağırlıklı olarak İMKB’de işlem gören hisse senetlerine yatırım yaparak yatırımcılarına riski minimize ederek bireysel olarak elde edecekleri getirinin üzerinde getiri sağlamayı amaçlamaktadır.

B Tipi Likit Fonu (ACL)
Likit ve risksiz para piyasası araçlarına yatırım yaparak repoya alternatif bir yatırım aracı sunmayı amaçlamaktadır.

"Katılım  Endeksi  (‘Endeks’ )” sadece BMD tarafindan derlenmekte ve İMKB tarafından hesaplanmakta olup, Endekse ilişkin tüm fikri haklar ile sınai mülkiyet hakları tamamen BMD’ye aittir. BMD ve İMKB, Endeksin veya Endeks içinde yer alan herhangi bir verinin doğruluğu ve/veya tamlığı konusunda garanti vermediği gibi bu Endeksin hesaplanmasında kullanılan verilerin hatalı olmasından hesaplanma ve/veya yayınında oluşabilecek veya endeksin bir finansal ürüne uygulanmasından kaynaklanabilecek hata, yanlışlık, gecikme ve/veya ihmalden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. BMD ve İMKB, Endekse dayalı olarak oluşturulan Alkhair Capital Menkul Değerler A.Ş.  A Tipi Katılım Endeksi Fonu’na (“Finansal Ürün”) hiçbir şekilde sponsor, garantör veya kefil olmadığı gibi, Endeksin bu Finansal Üründe kullanılmış olması, bu Finansal Ürünün BMD veya İMKB tarafından uygun bulunduğu veya tavsiye edildiği anlamına gelmez.”